BLOG &
DETAY

TUTKU İLE
ÇALIŞIYORUZ

OUR MISSION IS TO HARNESS OUR CREATIVITY
INTO A VIABLE SOLUTION.CREATED WITH COMFORT IN MIND

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vel nulla sapien. Class aptent tacitiaptent taciti sociosqu ad lit himenaeos. Suspendisse massa urna, luctus ut vestibulum necs et, vulputate quis urna. Donec at commodo erat. nisl ac lobortis pulvinar, augue est vulputate felis, vel pulvinar ex eros sed est.

NATURE

/Posted by admin

Özellikle evlerimizde ihtiyaç duyduğumuz, ancak sıklıkla vakit geçirdiğimiz iş yerlerimizde; şahsi ofislerimizde veya toplumsal olarak ortak vakit geçirdiğimiz alanlarda aradığımız yeni bir dekorasyon soluğu olarak desenli duvar kağıdı kullanımını örneklendirmemiz yerinde olacaktır.

 

Özellikle evlerimizde ihtiyaç duyduğumuz, ancak sıklıkla vakit geçirdiğimiz iş yerlerimizde; şahsi ofislerimizde veya toplumsal olarak ortak vakit geçirdiğimiz alanlarda aradığımız yeni bir dekorasyon soluğu olarak desenli duvar kağıdı kullanımını örneklendirmemiz yerinde olacaktır.

Geçmişten beri en alışılmış ve basit yol olan duvarlara düz bir şekilde boya uygulaması yapılması alışkanlığı günümüzde bambaşka bir alana doğru kaymaktadır. Artık piyasaya sürülen pek çok duvar dekoresi ürünleri ile her ortamda bambaşka bir soluk yakalamak mümkün hale gelmiştir.

Bu dekoratif seçeneklerden en çok tercih edilenler arasında desenli duvar kağıdı uygulaması bulunur. Ortamlarda ister tüm duvara, ister sadece geometrik şekilde duvarın bir alanına; ister yatay, ister dikey, ister parça parça yapıştırılabilen bu unsurlar bulunduğunuz ortam için farklı bir enerji meydana getirebilmekte ve kişileri o ortamda bulunduklarında daha pozitif bir insan haline dönüştürmektedir.

Desenli Duvar Kağıdı Uygulanırken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelik olarak bu tip duvar kağıtlarının duvara yapıştırılması öncesinde mutlaka duvar yüzeyinin pürüzsüz bir halde olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü duvardaki bir şişlik, boya döküntüsü vb. durumlar kaplama yapıldığında estetik olarak rahatsız edici bir görüntü oluşturacak ve ortaya çıkan sonuç sizleri tatmin etmeyecektir.

Bunun dışında duvar kağıdı seçimi konusunda, seçilecek duvar kağıdının mutlaka kaplanacağı ortamın gerekliliklerine ve diğer dekorasyon unsurlarıyla uyum içerisinde olması gerekir. Örnek verilecek olursa; bir hastane koridorunda neon pembe renkli çiçeklerin ve flamingo desenlerinin bulunduğu bir duvar kağıdının döşenmesi uygun olmayacaktır. Bunun dışında bir ev koyu renklerdeki mobilyalarla döşenmişse aynı şekilde çok koyu renk ve desenli duvar kağıdı seçimleri ortamı oldukça boğucu hale getirecektir.

Geometrik Desenli Duvar Kağıdı Uygulaması

Duvar kağıdı önerileri arasında en çok ismini duyduğumuz modellerden bir tanesi geometrik desenli kağıtlardır. Yatay ya da dikey olarak farklı geometrik şekiller barındıran bu duvar kağıtları, yaşam alanlarında dikkat çekmesi istenen bölgelere uygulanarak farklı bir ambiyans yakalanması sağlanır. Örneklendirirsek; salonunuzda ya da ofisinizde koltuğun arkasında enlemesine ya da uzunlamasına boş kalan bir bölümü tablo vb. ürünlerle doldurmak yerine geometrik desenli duvar kağıtları modelleriyle kapladığınızda görüntü çok daha dikkat çekici ve şık olacaktır.

Tropikal Desenli Duvar Kağıdı Malzemesi

Duvar kağıdı kullananlar, geçtiğimiz sezon ve bulunduğumuz sezon içerisinde tropikal esintili kağıtları sıklıkla görmüşlerdir. Doğaya dönüş temalı olan bu desenlerde palmiyeler, safari ortamı, tropikal meyveler ve tropikal ortamda yaşayan hayvanların tasviri gözümüze çarpar. Daha çok evlerde tercih edilen bu çeşit, bazı durumlarda genç odalarında ve çocuk odalarında da enerji katması amacı ile uygulanabilmektedir.

Taş Desenli Duvar Kağıtları

Modern esintilerin bulunduğu ortamlarda en uygun dekorasyon ürünlerinden olan taş desenli kağıtlar, ister küçük ister büyük her alanda rahatça kullanılabilmektedir. Farklı renkleri ve taş baskı çeşitleri olan bu duvar kağıdı malzemeleri, uygulandığı duvarın ortama olan etkisini arttırarak daha şık bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore