BLOG &
DETAY

TUTKU İLE
ÇALIŞIYORUZ

OUR MISSION IS TO HARNESS OUR CREATIVITY
INTO A VIABLE SOLUTION.CREATED WITH COMFORT IN MIND

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi vel nulla sapien. Class aptent tacitiaptent taciti sociosqu ad lit himenaeos. Suspendisse massa urna, luctus ut vestibulum necs et, vulputate quis urna. Donec at commodo erat. nisl ac lobortis pulvinar, augue est vulputate felis, vel pulvinar ex eros sed est.

NATURE

/Posted by admin

Piyasada mevcut 5 farklı duvar kağıdı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; vinil, tekstil, boyanabilir, kağıt ve tekstil özellikli vinil şeklindedir. Aralarında en çok kullanılan çeşit vinil duvar kağıtlarıdır. Neme ve güneş ışınlarına dayanıklı olan bu ürün, aynı zamanda kolay temizlenebilmektedir.

Piyasada mevcut 5 farklı duvar kağıdı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar; vinil, tekstil, boyanabilir, kağıt ve tekstil özellikli vinil şeklindedir. Aralarında en çok kullanılan çeşit vinil duvar kağıtlarıdır. Neme ve güneş ışınlarına dayanıklı olan bu ürün, aynı zamanda kolay temizlenebilmektedir.

Tekstil duvar kağıtlarının üst yüzeyinde tekstil ürünleri barındırabilmektedir. Bulunduğu ortamda akustik bir alan yaratabilme özelliği bulunan bu duvar kağıdının uygulandıkları ortamlar genelde daha klasik bir tarza sahip olan alanlardır.

Boyanabilir duvar kağıtları ise genel olarak duvarlarda sorunlu alanlara bir yama olması amacıyla uygulanabilen ürünlerdir. Boyanabilme özelliğinden dolayı hem duvarlara hem tavanlara uygulanan bu ürün ortamdaki aynı renklere boyanarak kusur kapatıcı özelliğini ön plana çıkartır.

Saydığımız malzemeler arasında en ucuz ve düşük kaliteli olan ürünse kağıt duvar kağıtlarıdır. Çünkü çok çabuk yıpranmasının yanında temizlenmeye çalışıldığında neme dayanıksız olduğu için yırtılabilir ya da rengi solabilir. Uzun vadeli kullanım için kesinlikle yanlış bir tercih olacaktır. Bu sebeple kısa süreli deneme kullanımları için tercih edilmesi daha mantıklı olur.

Son olarak değinebileceğimiz tür tekstil tabanlı vinil duvar kağıtlarıdır. Adından da anlayabileceğimiz üzere yüzeyinde tekstile dahil parçalar bulunan bu ürün, duvar kağıdı modelleri arasında ücret olarak en pahalı olanıdır. Bununla birlikte oldukça kolay temizlenebilir özelliği bulunur ve çok daha uzun süre dayanıklı olduğu bilinir. Bu tip özelliklerinden dolayı çok büyük mekanlarda (mağazalar, oteller vb.) sıklıkla tercih edilmektedir.

Geniş Odalara Büyük Desenli Duvar Kağıdı Model Çeşitleri

Duvar kağıdı model çeşitleri uygulanacakları odaların ebatlarına göre seçildikleri için, eğer uygulama yapılacak alan geniş ve ferahsa seçilecek modelin de minimalist desenlerde olması ortamı oldukça tarz hale getirecektir. Günümüzde modern çizgilerin izinden gidildiği için minimalist pek çok desenin de bulunması mümkün hale gelmiştir. Böylelikle hem göz alıcı hem de sıra dışı duvarlar ortaya çıkararak yaptığınız dekorasyona her gözünüz takıldığında beğeni duymanız oldukça olasıdır.

Dar Odalara Küçük Desenli Duvar Kağıdı Çeşitleri

Ortamın dar bir yapıya sahip olması, yapılacak dekorasyonlarla birlikte mutlaka ortamın daha geniş gözükmesine olanak sağlayacak unsurların seçilmesini beraberinde getirmektedir. Küçük bir odaya yapılacak duvar kağıdı uygulamasında, seçilecek desenlerin mutlaka küçük ve sadeliğin karşıtı oldukça hareketli öğeler barındırmasına dikkat edilmelidir. Böylelikle oda olduğundan daha ferah ve büyük gözükecektir.

Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore